» Suszarki hotelowe

Suszarki hotelowe

Brak produktów ...

Hotelowa suszarka do włosów  jest elektromechaniczne urządzenie, które wydmuchuje zimne lub gorące powietrze  w celu przyspieszenia odparowania wody z włosów. Fryzury z suszarkami do włosów mają zwykle objętość i dyscyplinę, którą można jeszcze poprawić za pomocą produktów do stylizacji i szczotek do włosów podczas suszenia, aby zwiększyć napięcie, przytrzymać i unieść.

Suszarki hotelowe do włosów cechuje duża bezawaryjność. Wykonywane są z solidnego i niepalnego materiału ABS co sprawia, że świetnie nadają się do montażu w toaletach jak i hotelach. Najczęściej są podstawowym elementem wyposażenia pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych. Najprostszy sposób na zminimalizowanie kosztów zużycia energii elektrycznej. Przez ich nowoczesny design mogą stanowić ozdobę łazienki hotelowej. Najlepsze i najwygodniejsze suszarki to ścienne. Ułatwiając gościom hotelowym suszenie włosów zapewniając pełną swobodę. 

Jonowa suszarka do włosów 
W technologii jonowej pewna liczba ujemnie naładowanych jonów powstaje, gdy powietrze przepływa przez prąd elektryczny w metalowej cewce (drut nichromowy). Następnie te ujemnie naładowane jony pomagają w rozbijaniu dodatnio naładowanych cząsteczek wody i wysychają włosy bez usuwania wilgoci, dzięki czemu włosy stają się gładkie i jedwabiste. Hotelowe jonowe suszarki do włosów mogą mieć dowolny materiał grzewczy, taki jak nichrom, ceramiczny. Innymi słowy, jonowe suszarki do włosów mogą być kombinacją ceramiki, tytanu lub turmalinu. Zaletą jonowej suszarki do włosów jest to, że suszarki do włosów oszczędzają czas, ponieważ pomagają szybko wysuszyć włosy. Suszarki do włosów wytwarzają ujemnie naładowane jony, które rozbijają cząsteczki wody i uszczelniają skórki w taki sposób, że wilgoć w twoich włosach zostaje zablokowana.Jonowe suszarki do włosów nie nadają się do stylizacji, nie dają żadnej objętości ani odbijania się do włosów. Suszarki te nie są odpowiednie dla cienkich i krótkich typów włosów. Ze względu na swoje właściwości suszarki te są popularne w wielu hotelach. 

Ceramiczna lub porcelanowa suszarka do włosów 
W ceramicznych suszarkach do włosów materiał grzejny jest wykonany z gliny ceramicznej lub z porcelany. W przeciwieństwie do materiału metalicznego, materiał ceramiczny zapewnia równomierne ciepło, dzięki czemu ceramiczne suszarki nie uszkadzają włosów. Ceramiczne suszarki do włosów emitują ciepło podczerwone, które wnika do wnętrza włosa i blokuje wilgoć we włosach. Ceramiczne suszarki do włosów emitują również ujemnie naładowane jony wraz z gorącym powietrzem.

Zaletą ceramicznych suszarek do włosów jest to, że nagrzewa się bardzo szybko i zapewnia nawet ciepło na końcu powierzchni dyszy lub powierzchni dyfuzora. W ceramicznych suszarkach do włosów glina ceramiczna jest zwykle używana na dowolnej wewnętrznej części suszarki do włosów, część suszarki do włosów używa ceramicznego elementu grzejnego. Taki, że ciepło wytworzone w suszarce staje się nawet z powodu tej gliny ceramicznej.Ceramiczne suszarki do włosów nadają się zarówno do stylizacji, jak i do suszenia każdego rodzaju włosów, dzięki czemu stają się lśniące, gładsze i jedwabiste. Osoby często suszące włosy mogą wybrać suszarkę do włosów typu ceramicznego. Istnieje wiele nieporozumień co do wyboru, jonowej lub ceramicznej suszarki do włosów. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą różnicę między jonową i ceramiczną suszarką do włosów.

Turmalinowa suszarka do włosów
Technologia turmalinu to kolejna technologia stosowana w suszarkach do włosów. Turmalin to w zasadzie wielobarwny minerał, kamień szlachetny. Turmalin jest piroelektrycznym i piezoelektrycznym minerałem, tak, że gdy zastosuje się jakąkolwiek siłę na ten minerał, generuje ładunek elektryczny. Turmalinowy minerał emituje zarówno ujemnie naładowane jony, jak i ciepło podczerwone, dzięki czemu jest to suszarka jonowa i podczerwona. Zasadniczo minerał turmalinowy może być używany do produkcji silnej jonowej suszarki do włosów lub suszarki do włosów na podczerwień.

Zaletą suszarki do włosów turmalinowych jest to, że suszarki są bardziej skuteczne i szybsze niż inne jonowe lub ceramiczne suszarki do włosów. Minerał turmalinowy jest rozdrabniany na małe cząsteczki i stosowany w wewnętrznych częściach ciała suszarki do włosów lub czasami ten proszek turmalinu jest używany na elemencie grzejnym. Turmalinowe suszarki do włosów są bezpieczniejszą suszarką do włosów, suszarki te wytwarzają ciepło bardzo delikatnie i jednakowo, dzięki czemu włosy stają się bardziej odporne na ciepło i są mniej uszkodzone. 
Turmalinowe suszarki do włosów są o 50 procent szybsze niż jonowe i ceramiczne suszarki do włosów. Turmalinowe suszarki do włosów najlepiej nadają się do gęstych i kręconych włosów, ale nie są wystarczająco dobre dla cienkich i krótkich włosów.

Tytanowa suszarka do włosów
Tytanowe suszarki do włosów to kolejny rodzaj suszarek do włosów, w których wężownica grzewcza wykonana jest z tytanu metalicznego. Tytanowe suszarki do włosów są znacznie szybsze niż jonowe, ceramiczne lub turmalinowe suszarki do włosów. Tytanowe suszarki do włosów nie są bezpieczne dla cienkich i małych włosów, ponieważ temperatura generowana przez suszarki może uszkodzić włosy. Tytanowe suszarki do włosów są uważane za lekkie suszarki do włosów, najczęściej tego rodzaju suszarki do włosów są produkowane przez firmę Conair.
Wiele marek produkuje różne typy suszarek do włosów. Suszarka do włosów z kombinacją różnych rodzajów technologii została wyprodukowana w taki sposób, że wszystkie zalety można znaleźć w pojedynczej suszarce do włosów. Suszarka do włosów z połączeniem wszystkich czterech technologii pomoże Ci w efektywnym stylizowaniu i schnięciu w krótszym czasie bez uszkadzania włosów.
Obecnie istnieją dwa główne typy suszarek (suszarki do włosów): ręczna i sztywna suszarka. Suszarka z kapturem ma twardą plastikową kopułkę, która dopasowuje się do głowy osoby, aby wysuszyć włosy. Gorące powietrze wydmuchiwane jest przez małe otwory wokół wewnętrznej strony kopuły, dzięki czemu włosy są równomiernie wysuszone. Suszarki kapturowe znajdują się głównie w salonach fryzjerskich. 

HISTORIA
W 1890 roku pierwsza suszarka do włosów została wymyślona przez francuskiego stylisty Alexandra Godefroya . Jego wynalazek był dużą, siedzącą wersją, która składała się z maski podłączonej do rury kominowej kuchenki gazowej. Godefroy wynalazł ją do użytku we własnym salonie fryzjerskim i nie była ona przenośna. Mogło być używane tylko przez osobę siedzącą pod nią.ponad 20 lat później Amerykański wynalazca z Armenii Gabriel Kazanjian jako pierwszy opatentował suszarkę w Stanach Zjednoczonych w 1911 roku.
Około 1915 r. Suszarki do włosów zaczęły pojawiać się na rynku w postaci ręcznej, które pozwoliły osuszaczowi być na tyle małym, aby można go było trzymać w ręku. Nawet w latach dwudziestych nowe suszarki często były ciężkie, ważąc około 0,9 kg i były trudne w użyciu. Były również przypadki przegrzania i porażenia prądem elektrycznym . Suszarki do włosów były w stanie zużyć tylko 100 watów, co zwiększyło ilość czasu potrzebnego na wysuszenie włosów (średnia suszarka dzisiaj może zużyć do 2000 watów ciepła). 


Od lat dwudziestych XX wieku rozwój suszarki do włosów koncentruje się głównie na poprawie mocy i powierzchownych zmian zewnętrznych i materiałowych. W rzeczywistości mechanizm suszarki nie miał żadnych znaczących zmian od czasu jego powstania. Jedna z ważniejszych zmian w suszarce do włosów ma być wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest bardziej lekka. To właśnie skupiło uwage w latach 60. wraz z wprowadzeniem lepszych silników elektrycznych i ulepszeniem tworzyw sztucznych. Kolejna ważna zmiana nastąpiła w 1954 roku, zmieniono projekt suszarki ( przesunięto silnik wewnątrz obudowy) 

Osuszacz został przedstawiony konsumentom w 1951 roku. Ten typ działał, mając suszarkę, zwykle w małym przenośnym pudełku, połączoną z rurką, która wchodziła w maskę z otworami, które można umieścić na głowie osoby. To działało, dając równomierną ilość ciepła na całą głowę naraz.
W latach 50. XX w. Wprowadzono również suszarkę do włosów sztywnych, która najczęściej spotyka się w salonach. Miał twardy plastikowy hełm, który owija się wokół głowy. Ta suszarka działa podobnie do osuszacza mocy z lat 50. XX wieku, ale o znacznie wyższej mocy. 

W latach 70.ustalono wytyczne, które suszarki do włosów musiały spełnić, aby uznać je za bezpieczne do wyprodukowania. Od 1991 r. nakazano aby wszystkie suszarnie korzystały z przerywacza obwodu zwarć doziemnych, aby nie mógł porażać prądem osoby, która się zamoczy. W 2000 r. Liczba ofiar śmiertelnych wypadków spadła do mniej niż czterech osób rocznie, co stanowi poważną różnicę w porównaniu z setkami przypadków śmiertelnych wypadków w elektryczności w połowie XX wieku.

Hotelowe suszarki do włosów są dostępne z przystawkami, takimi jak dyfuzory, koncentratory przepływu powietrza i dysze grzebieniowe.
  • Dyfuzor to przystawka stosowana na włosy, które są cienkie, kolorowe, trwałe lub naturalnie kręcone. Dyfunduje strumień powietrza, dzięki czemu włosy nie są rozdmuchiwane podczas wysychania. Włosy wysychają wolniej, w niższej temperaturze i przy mniejszych zakłóceniach fizycznych. To sprawia, że ​​włosy są mniej podatne na kręcenie się i zwiększają objętość włosów.
  • Koncentrator przepływu powietrza działa odwrotnie niż dyfuzor. Powoduje to, że koniec suszarki do rozdmuchiwania jest węższy i pomaga skoncentrować ciepło w jednym miejscu, aby szybko wyschło.
  • Końcówka grzebieniowa grzebieniowa jest taka sama jak koncentrator przepływu powietrza, ale kończy się grzebieniowymi zębami, dzięki czemu użytkownik może wysuszyć włosy za pomocą suszarki bez szczotki lub grzebienia.

Suszarki do włosów zostały wymienione jako skuteczna metoda leczenia wszy głowowych woskowiny - zapobieganie. 

Zalety suszarek jonowych: 

  • Zmniejszony czas schnięcia:  Rozbija ona cząsteczki wody we włosach, powodując szybsze odparowanie wody, co przyspiesza proces suszenia. Można skrócić czas schnięcia o połowę.
  • Mniejsze obrażenia od ciepła: Są bardzo delikatne dla twoich włosów. Wykorzystuje mniej ciepła niż w przypadku standardowej suszarki.
  • Wygodne w użyciu: Dzięki lekkiej wadze osuszacze jonowe można z łatwością obsługiwać. Z mniejszym prawdopodobieństwem powodują dyskomfort w ramionach lub zmęczenie ramion. Mniejsze jednostki są łatwe do przenoszenia podczas podróży.
  • Trwałe: Jonowe suszarki do włosów są bardziej trwałe i mają dłuższą żywotność niż konwencjonalne suszarki do włosów. Jednostki jakości mogą być droższe od standardowych suszarek, ale istnieją duże szanse, że będą one warte inwestycji ze względu na korzyści, jakie mogą zapewnić swoim użytkownikom.